25 січня 2018 року відбулось засідання журі ІІ етапу XVII Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, темою якого цього року було обрано вислів В. Липинського: «Ніхто нам не збудує держави, коли ми її самі не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути», за номінаціями «Література» та «Історія України і державотворення». Цього року до розгляду журі в номінації «Література» було подано 13 робіт учнів з десяти закладів професійної (професійно-технічної) освіти та в номінації «Історія України і державотворення» 9 робіт з дев`яти ЗП(ПТ)О.

У номінації «Література» журі визнало кращими та рекомендувало до участі в обласному етапі конкурсу наступні роботи:

- поетичні твори  учениці Старобільського  професійного ліцею Мусіної Анни (керівник Домашова Л. Є.);

- вірш «Микита Чернявський» учениці Вищого професійного училища № 92 м. Сєвєродонецька Луганської Анастасії (керівник Сєдих Р. С.);

- есе учениці Кремінського професійного ліцею Кожушкіної Ясни (керівник Жила Н. В.);

- твір учениці Рубіжанського професійного хіміко-технологічного ліцею Зарудної Наталії (керівник Калугіна С. М.).

У номінації «Історія України і державотворення» журі рекомендувало для участі в наступному етапі дві дослідницькі роботи:

- «Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього» учениці Рубіжанського професійного хіміко-технологічного ліцею Кальницької Марини (керівник Попова Н. Р.);

- «Великий син великого народу. Володимир Винниченко» учня Білокуракинського професійного аграрного ліцею Костянікова Данила (керівник Трінко Т.І.).

Вітаємо переможців ІІ етапу конкурсу та бажаємо успіхів у наступних етапах!