У Сєвєродонецькому Вищому профучилищі  27 вересня 2018 року пройшла зустріч зі старшим менеджером компанії Самсунг Костянтином Перцовським. Представляючи гостя, заступник директора училища Т.Д.Склярова  відзначила, що цей молодий фахівець – наш земляк. Він –лауреат всеукраїнської премії імені В.Чорновола, переможець конкурсу на краще есе «НАТО й Україна».

 

Костянтин розповів, як, ще студентом факультету кібернетики Київського нацуніверситету ім. Т.Шевченка,  брав участь у молодіжних програмах з євроатлантичної інтеграції України, про поїздку до брюсельської Штаб-квартири НАТО. Відповідаючи на запитання, він зауважив, що сьогодні до складових міжнародної безпеки входить й запобігання кібернетичних загроз. Навчаючись у ВПУ за спеціальностями, повязаними з інформаційними технологіями, молоді варто поглиблюватися й в такі напрямки. Ці знання будуть в нагоді всюди. Майбутнім автомеханікам з ВПУ – теж, бо в сучасних машинах все більше застосовуються елементи штучного інтелекту. Були згадані нові розробки Самсунгу в цьому напрямку.

Корисними виявилися поради гостя щодо відношення до освіти, від чого залежить рівень майбутнього фахівця, його можливості на ринку праці. Спираючись на власний досвід навчання за кордоном, К.Перцовський навів  приклади особистої відповідальності молодих людей за визначення власного місця в житті. Ті, хто прагне, щоб воно було гідним, постійно вчаться, багато працюють, сподіваються в першу чергу на себе. Сам  Костянтин брав кредит для продовження навчання, поєднував його з роботою.  Йшлося й про тих наших співвітчизників, які зараз успішно застосовують свої міжнародні знання, досвід в Україні.

Численні слухачі щиро подякували цікавому гостеві. Бесіда з ним  допомогла серйозніше поглянути на багато речей. А самому Костянтину дуже сподобався фестиваль першокурсників ВПУ, на який його запросили.

Людмила ПОЛСТЯНКІНА, майстер виробничого навчання.