Друк

20 жовтня 2020 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Луганській області було проведено обласну методичну секцію практичних психологів та соціальних педагогів за темою: «Забезпечення захиступрав і свобод учнів, створення безпечного середовища (запобігання домашньому та учнівському насильству)». Захід було проведено на платформі ZOOM в режимі онлайн-конференції, в якій взяли участь 28 фахівців психологічної служби із закладів П(ПТ)О.

Під час роботи секції методист НМЦ ПТО у Луганській області ознайомив присутніх з видами, формами, ознаками домашнього та учнівського насилля, а також із механізмом взаємодії учасників освітнього процесу у разі виявлення випадку жорстокого поводження здобувачів освіти.

20.10.2020 1

Досвідом щодо даної тематики поділились:

Талдонова Марина, практичний психолог ДПТНЗ «Сватівський професійний аграрний ліцей», яка розповіла про створення антибулінгової політики в закладі освіти та кодексу безпечного освітнього середовища, який регулює стосунки між усіма учасниками освітнього процесу;

20.102020 2

Скиба Вікторія, практичний психолог Марківського професійного аграрного ліцею, продемонструвала роботу закладу освіти щодо створення безпечного середовища в закладі освіти, а також розповіла про алгоритм дій у випадку проявів булінгу серед учнівської молоді.

20.10.2020 3

Учасники засідання дійшли загального висновку: ефективний інструмент запобігання проявам насильства та булінгу (цькування) в закладі освіти є профілактика. Необхідно створювати в закладах освіти атмосферу спільної поваги та відповідального ставлення один до одного під час міжособистісної взаємодії учасників освітнього процесу.