Впродовж листопада – грудня 2022 року Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Луганській області здійснював організаційно-методичний супровід І та ІІ етапів ХХІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, який проходить під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої!».

До розгляду в конкурсі приймалися творчі роботи на тему «Народ мій є! Народ мій завжди буде! Ніхто не перекреслить мій народ!», присвячені українським добровольцям, які у важкий для нашої країни час свідомо, за покликом серця стали на захист суверенітету й територіальної цілісності України.

Епіграфом для конкурсних робіт було запропоновано слова Надії Гуменюк: «Наш дух не вбити, волю не зламати, за нами – діти й Україна-мати і з нами воля й правда вікова!».

Конкурс проходив у двох номінаціях: «Історія України і державотворення» та «Література» (поезія, проза).

9 січня з використанням технологій дистанційного навчання відбулось засідання журі з метою перевірки робіт учасників ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості.

За рішенням компетентного журі було визначено переможців:

  • номінація «Література»:
  • І місце – Каріна ВОРОБЙОВА, здобувачка освіти Відокремленого підрозділу «Регіональний центр професійної освіти державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» (викладач Ольга БАРЗИЛОВИЧ);
  • ІІ місце – Владислав БОНДАР, здобувач освіти Державний професійно-технічний навчальний заклад «Привільський професійний ліцей» (викладач Вікторія ДОРОХІНА);
    ІІІ місце – Марина ПАДАЛКА, здобувачка освіти Вищого професійного училища № 92 м. Сєвєродонецька (викладач Олена КРАВЦОВА);
  • номінація «Історія України і державотворення»:
  •  І місце – Андрій АЛФІМОВ, здобувач освіти Державний професійно-технічний навчальний заклад «Привільський професійний ліцей» (викладач Віра БРИКОВА).

Усі роботи переможців направлено на наступний ІІІ (обласний) етап до Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Вітаємо переможців та висловлюємо вдячність закладам професійної (професійно-технічної) освіти Луганської області, які доклали значних зусиль при підготовці й перевірці творчих робіт Конкурсу. Бажаємо мирного неба, творчих злетів та перемоги на наступних етапах змагань! 

28 грудня 2022 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Луганській області було проведено інструктивно-методичну нараду щодо організації та проведення ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із загальноосвітніх предметів у 2022/2023 навчальному році.

Учасниками заходу стали педагогічні працівники, які відповідають за підготовку та участь здобувачів освіти (переможців ІІ етапу олімпіад) у ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів.

07 грудня 2022 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Луганській області було проведено інструктивно-методичну нараду щодо підсумків проведення ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2022/2023 навчальному році, ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Учасниками заходу стали заступники директорів з навчальної (навчально-виховної) роботи, методисти, викладачі загальноосвітніх дисциплін ЗП(ПТ)О Луганської області.

На початку заходу було зазначено, що попри складну ситуацію в нашій країні, попри те, що здобувачі освіти та викладачі ЗП(ПТ)О Луганської області знаходяться в різних містах України та за її межами – інтелектуальні змагання пройшли гідно та із належною підготовкою.

Педагоги ознайомились із результатами проведення, зокрема було представлено рейтингову таблицю по ЗП(ПТ)О Луганської області, які брали участь в ІІ етапах олімпіад і конкурсів. Також методисти НМЦ ПТО зробили акцент на незначних недоліках, які виникали в ході проведення інтелектуальних змагань.

Учасники, які посіли призові місця, отримають грамоти від
НМЦ ПТО у Луганській області, а також будуть представлені на наступний
ІІІ етап (обласний), який проходитиме протягом січня – лютого 2023 року за завданнями Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Тому було звернено увагу викладачів на ретельну підготовку здобувачів освіти до наступного етапу.

Вітаємо переможців та бажаємо творчих злетів та перемоги в наступному етапі інтелектуальних змагань.

Посилання на рейтинг закладів в олімпіадах :https://docs.google.com/document/d/1D-BxbsTFRhYtiKqRiezlT3ewFumWw4BB/edit?usp=share_link&ouid=112638852468310783480&rtpof=true&sd=true

 

 

З 21 по 30 листопада 2022 року Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Луганській області здійснював організаційно-методичний супровід ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад із загальноосвітніх предметів у 2022/2023 навчальному році,
ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка,
ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

 

Для забезпечення заходів безпеки, пов’язаних із запровадженням правового режиму воєнного стану в Україні, та запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 ІІ етапи учнівських олімпіад та вищезазначених конкурсів були проведені у дистанційному режимі за допомогою сервісів Classroom та Zoom.

Попри складну ситуацію в нашій країні, попри те, що здобувачі освіти та викладачі ЗП(ПТ)О Луганської області розпорошені по всіх куточках України та за її межами – інтелектуальні змагання пройшли гідно та із належною підготовкою.

У зв’язку з тимчасовою окупацією населених пунктів Луганської області відновлено освітній процес та встановлено тимчасові місця провадження діяльності 10 закладів професійної (професійно-технічної) освіти, педагогічні колективи та здобувачі яких у своїй більшості змогли переміститися на територію, що підконтрольна українській владі. Тому цьогорічна кількість учасників значно менша ніж у попередньому 2021/2022 навчальному році – 99.

Олімпіади проводились з наступних предметів: українська мова і література, іноземна мова (англійська), історія, математика, біологія, географія, фізика, хімія, інформатика та інформаційні технології.

Результати виконаних робіт учасників і конкурсантів зазначені в протоколах та будуть розміщені на сайті Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Луганській області в розділі «Загальноосвітня підготовка»/«Олімпіади», «Конкурси».

Вітаємо переможців та висловлюємо вдячність закладам професійної (професійно-технічної) освіти Луганської області, які доклали значних зусиль при підготовці, організації, проведенні й перевірці робіт олімпіад і конкурсів в таких складних умовах, а також усім учасникам інтелектуальних змагань. Ви неймовірні!

Бажаємо мирного неба, творчих злетів та Перемоги!

18 листопада 2022 року відбувся обласний онлайн-форум до Дня гідності та свободи «Освіта Луганщини: простір стійкості та гідності». Попри складні воєнні умови захід об’єднав приблизно 300 освітян Луганської області.

Форум організували Департамент освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації, Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, управління Державної служби якості освіти у Луганській області та Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Луганській області.

Мета форуму: об’єднання зусиль освітян на шляху до реформування та забезпечення якості освіти, упровадження змін у систему роботи закладів освіти Луганської області; обговорення актуальних питань організації освітнього процесу та професійного розвитку педагогічних працівників; ствердження та захист демократичних цінностей, ідеалів свободи та гідності; ушанування пам’яті громадян-героїв, які стали на захист нашої держави; підтримка воїнів, які сьогодні захищають національні інтереси, суверенітет та територіальну цілісність України.

Локація «Значення професійної освіти під час війни та її роль у повоєнній відбудові: стан і перспективи» зібрала керівників та педпрацівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Учасники розглянули питання щодо сталого розвитку професійної освіти; функціонування ЗП(ПТ)О в умовах евакуації; ролі Всеукраїнської асоціації працівників професійно-технічної освіти в підтримці професійної освіти під час воєнного стану; ролі регіональної методичної служби в забезпеченні сталості провадження освітнього процесу в ЗП(ПТ)О регіону; програми ООН із відновлення та розбудови миру в підтримці професійної освіти України; організації освітнього процесу в єдиному інформаційно-комунікаційному просторі.