15-17 листопада 2016 р. у місті Київ на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді відбувся тренінг для тренерів з національно-патріотичного виховання.

Представниками від Луганської області були методист кафедри управління освітою Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Ігуменова Лілія Іванівна та методист Навчально- методичного центру професійно-технічної освіти у Луганський області Чіхладзе Любов Михайлівна.

 

16

 

Майбутні тренери із дванадцяти областей України під керівництвом Петрочко Жанни Василівни, заступника директора з науково-експериментальної роботи Інституту проблем виховання НАПН України, доктора педагогічних наук, професора, та Кириченко Валентини Іванівни, завідувача лабораторії фізичного розвитку та здорового способу життя Інституту проблем виховання НАПН України, кандидата педагогічних наук, старшого наукового співробітника, набувалися досвіду щодо проведення тренінгів з національно-патріотичного виховання «З Україною в серці».

Тренінг складався із семи сесій, робота яких розпочалася з  відкриття-привітання, інтерактивних вправ на знайомство, самопрезентацію, прийняття правил роботи групи.

Учасники ознайомилися з особливостями тренінгової форми навчання, з вимогами до знань і умінь тренера, особливостями проведення тренінгів для дитячої та дорослої аудиторії. Набуті знання були закріплені мозковим штурмом та роботою в групах.

Протягом другого та третього днів об’єднані у творчі групи учасники демонстрували вміння проводити тренінгове заняття за окремими блоками.

Найбільшу зацікавленість учасників та тренерів викликав обмін досвідом щодо посттренінгових активностей учасників з національно-патріотичного виховання.

 

img010

 

Яскравим та хвилюючим завершенням тренінгу стало коло єдності у супроводі пісні С. Вакарчука «Еверест» та вручення свідоцтв про підвищення кваліфікації в Національному еколого-натуралістичному центрі за програмою «Тренер із національно-патріотичного виховання».