Друк

23 листопада 2016 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Луганській області відбулося засідання навчально-методичної ради з теми: «Формування професійних навичок майбутнього кваліфікованого робітника через застосування сучасних технологій та їх впровадження у навчально-виховний процес».

 

 У роботі Ради взяли участь представники Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації, обласного центру зайнятості, науковці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля та Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, провідні спеціалісти підприємств та організацій міста Сєвєродонецька та регіону, директори, заступники директорів, методисти ПТНЗ області, а також адміністрація та методисти Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Луганській області. 

Відкрили засідання Володимир Артюшенко, голова Ради, директор НМЦ ПТО у Луганській області, та головний спеціаліст відділу професійної освіти та науки Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації Ірина Курятнікова. Володимир Іванович розповів про стан сучасної професійної освіти та її перспективи, акцентував увагу учасників на запланованій у грудні 2016 року VІ Міжнародній науково-практичній конференції «Інноваційні технології навчання обдарованої молоді», у якій візьмуть участь представники від Луганщини, та запросив представників профтехосвіти до участі у Всеукраїнському вебінарі методистів НМЦ ПТО та ПТНЗ з теми: «Персональний сайт або електронне портфоліо педагога як ефективний інструмент фахового вдосконалення», який відбудеться 22 грудня 2016 року.

 

23.11. 2

 

Першочергово було розглянуто питання участі ПТНЗ Луганської області у Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності «WorldskillsUkrainе», який проводився за підтримки Міністерства освіти і науки України в місті Києві з 31 жовтня по 3 листопада. WorldSkills International – це міжнародний некомерційний рух, метою якого є підвищення престижу робітничих професій і розвиток професійної освіти шляхом гармонізації кращих практик і професійних стандартів у всьому світі шляхом проведення конкурсів професійної майстерності. Лідер команди Луганщини Юлія Коваленко, директор Рубіжанського індустріально-педагогічного технікуму, розповіла про концепцію конкурсу, ознайомила присутніх з його проведенням та етапами підготовки учасників.

Увагу слухачів засідання акцентували на виконанні практичних завдань Всеукраїнського конкурсу за наступними професійними компетенціями:

Рада охоче відзначила роботу Дар’ї Молчанової, учениці Лисичанського професійного торгово-кулінарного ліцею, яка посіла друге місце і отримала срібну медаль у конкурсі BestCookFest, що проводився одночасно зі змаганнями по WorldskillsUkraine з компетенції «кондитерське мистецтво».

Під час роботи засідання Валентина Дерев’янко, заступник директора НМЦ ПТО у Луганській області, ознайомила присутніх з результатами   Всеукраїнського семінару, який проводився ТзОВ «Снежка-Україна» за підтримки Міністерства освіти і науки України з метою забезпечення високої якості професійної підготовки кваліфікованих робітників будівельної галузі, впровадження у навчально-виробничий процес ПТНЗ сучасних методик професійного навчання з урахуванням інноваційних виробничих технологій, обладнання, інструментів і матеріалів. Вона підкреслила, що під час семінару заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей і генеральний директор ТзОВ «Снєжка-Україна» Марек Павлусь урочисто підписали Меморандум щодо співпраці і партнерства із забезпечення умов для оновлення змісту державної професійно-технічної освіти.

 

23.11. 4

 

Особливо зацікавила слухачів тема внутрішньоучилищного контролю та шляхи його розв’язання. Заступники директорів з навчально-виробничої роботи ПТНЗ області поділились власним досвідом роботи з цього питання.

У підсумку засідання навчально-методичною радою було прийнято рішення: