7-8 грудня 2016 року у місті Києві відбулась VII Міжнародна науково-практична конференція «Інноваційні технології навчання обдарованої молоді». Захід пройшов за підтримки Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, Інституту обдарованої дитини НАПН України, Інституту модернізації змісту освіти, Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору. У роботі конференції взяли участь 160 представників з 5 країн світу та 19 регіонів України, серед них: педагоги, науковці, викладачі, методисти, спеціалісти в галузі інформаційних технологій, фахівці навчальних центрів та бізнес-структур, управлінці та керівники навчальних закладів, аспіранти й докторанти різних напрямів освітньої діяльності.

 

1 07.12.2016

 

Метою конференції був пошук та виявлення ефективних підходів та технологічних рішень застосування інноваційних технологій навчання (зокрема STEM-навчання) в аспекті розвитку здібностей учнів та формування єдиного освітньо-інформаційного середовища розвитку творчості та обдарованої особистості.

У роботі заходу передбачалось проведення пленарного засідання, наукових дискусій на секційних засіданнях, круглий стіл, майстер-класи від кандидатів педагогічних наук Національного центру «Мала академія наук України».

У рамках конференції були представлені ефективні підходи та технологічні рішення щодо організації та забезпечення навчання обдарованої молоді, застосування інноваційних технологій у напрямках створення умов розвитку науково-орієнтованої освіти на основі модернізації математично-природничих та гуманітарних профілів, упровадження у педагогічну практику навчальних закладів різного рівня акредитації STEM-навчання.

Учасники конференції від Луганської області презентували:

-  методологію створення електронних підручників – доповідач Газда Дмитро Юрійович, викладач спецдисциплін Білокуракинського професійного аграрного ліцею;

-  дослідно-експериментальний проект «Дистанційне навчання як спосіб забезпечення доступу до якісної професійної освіти в умовах проведення АТО» – співдоповідачі Лебединська Ольга Вікторівна, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Луганській області, та Мозгова Світлана Володимирівна, методист Золотівського професійного ліцею.

 

3 07.12.2016      4 07.12.2016

 

2 07.12.2016

 

Учасникиконференції взяли участь у жвавій дискусії, висловивши своє бачення щодо мети, шляхів розвитку STEM-навчання. Вироблено основні напрямки запровадження даного інноваційного проекту шляхом об’єднання зусиль усіх зацікавлених сторін, підготовки необхідного програмно-методичного забезпечення, педагогічних кадрів та модернізації матеріально-технічної бази освітніх установ, а також створення регіональних STEM-центрів.

Наприкінці наукового форуму відбувся телеміст з Ільою Лєвіним, професором кафедри математичної, наукової й технічної освіти Університету Тель-Авіву, який доповів про концепцію й проблеми STEM в цифровому суспільстві.

Також учасники конференції відвідали навчально-дослідну лабораторію МАН та майданчик ТОВ «Пролего».