Ще один, крім вже діючого Навчально-практичного Центру з професії «Монтажник санітарнотехнічних систем і устаткування», створено в ДПТНЗ «Привільський професійний ліцей».

    Он-лайн-відкриття Навчально-виробничого центру з підготовки кваліфікованих робітників за професією «Електрогазозварник» відбулось 23 квітня 2021 р., в обновленому, відремонтованому приміщенні ДПТНЗ «Привільський професійний ліцей». Центр зварювання оснащений сучасним зварювальним обладнанням найкращого вітчизняного виробництва, необхідними матеріалами та іншим устаткуванням для проведення сучасних практичних занять оволодіння мистецтвом різних способів зварювання, сучасними, призначеними для зварювальних робіт, столами із потужними, і безпечними для здоров’я тадовкілля, вентиляційним обладнанням. Найбільший в Лисичанську професійно-технічний заклад зумів отримати необхідні ресурси для придбання обладнання та частково–ремонтних матеріалів, завдяки проєкту # Robota Для Громади, який підтримувався ПРООН та її міжнародними партнерами.

23.04.2021 1

 

 

 23.04.2021 2

23.04.2021 3

  «Однозначно та очевидно, що для створення Центру зварювання було бнедостатньо тільки підтримки, хай і достатньо потужної, від міжнародних донорів, організованих Програмою розвитку ООН. До створення Центру врізній мірі долучились лисичанські підприємці, в т.ч. – шляхом надання суттєвих знижок для придбання матеріалів. Завдяки проєкту і фінансуванню ПРООН нам вдалось залучити обладнання і матеріалів назагальну суму понад 600 тисяч гривень. Ще понад 100 тисяч гривень було інвестовано завдяки співфінансування ДПТНЗ «Привільський професійний ліцей». Але найбільший і найцінніший вклад у створення Центру вніс колектив ДПТНЗ «Привільський професійний ліцей» – майстри і викладачі, які на волонтерських засадах, навіть у вихідні і понад нормово здійснювали підготовку Центру зварювальника», - переконаний керівник проєкту PhDз економіки Павло Федик.

     Керівник базового партнера проєкту, ГО «Кремінська бізнес-асоціація» Андрій Сімонов: «Нам всім було надзвичайно приємно отримати звістку проте, що буквально на передодні відкриття Центру, ДПТНЗ «Привільський професійний ліцей» отримав високе державне підтвердження своїх компетенцій у сфері зварювання. Наказом Міністерства освіти і науки України, ДПТНЗ "Привільський професійний ліцей" отримав ліцензійні дозволи на здійснення перепідготовки і навчання «дорослих» мешканців Луганщини справ і зварювання на базі інноваційного обладнання Центру. Тепер у Лисичанську є партнерська база для підготовки чи перепідготовки висококваліфікованих робочих кадрів аж до 4 рівня майстерності».

     «Переконаний, що зварювальне обладнання нашого Центру не тільки відповідає сучасним вимогам. Маю добрі сподівання, що тепер ми можемо продемонструвати нашим партнерам з бізнесу, що ми можемо готувати фахівців вже у деяких випадках і на більш вищому рівні, ніж вони очікували»,- стверджує директор ДПТНЗ «Привільський професійний ліцей» Олексій Жуков.

     В рамках відкриття Центру зайнятості відбувся відкритий, з використанням онлайн-трансляції, інноваційний, на базі новітнього обладнання, майстер-клас для здобувачів освіти з професії «Електрогазозварник». Майже 40 колег і з сфери профтехосвіти Луганщини і Донеччини змогли у відео-режимі спостерігати за навчальним процесом використання аргонового зварювального апарату для з’єднання двох алюмінієвих пластин, яке провів майстер виробничого навчання Євген Сідоренков.

     Враховуючи, що Центр зварювання оснащений сучасним комп’ютерно-демонстраційним обладнанням та необхідними навчальними меблями, в подальшому навчання здобувачів освіти різного віку. Таким чином, буде в подальшому забезпечуватись сталість партнерських ініціатив проєкту, підтримувана міжнародною спільнотою, професійною профтехнічною з гуртованістю, співпрацею місцевої влади, освітніх установ та громадських організацій Східного Донбасу. І це один із тих кроків, які розвивають Донбас.

Уривок з майстер-класу: 

https://www.facebook.com/100039802473944/videos/485880749415337

Проєкт Facebook: "Партнерство & робота":

https://www.facebook.com/groups/lygrobota

Підписуйтесь на Телеграмбот https://t.me/SearchJOBot (Helpробота)