Друк

18 травня 2021 року до Міжнародного дня музеїв Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Донецькій області провів Всеукраїнський вебінар на тему: «Використання матеріалів музеїв (музейних кімнат) при викладанні історії в закладах професійної (професійно-технічної) освіти».

В рамках вебінару презентувати свій досвід і ділитися власними здобутками з питань функціонування в ЗП(ПТ)О музеїв (музейних кімнат) представники восьми областей України.

До участі у заході долучилася і Луганська область. Спікери Інна Романцова, заступник директора з навчальної роботи та Андрій Трощий, викладач Рубіжанського індустріально-педагогічного коледжу, поділилися досвідом використання власних музейних ресурсів в освітньому процесі.

18.05.2021 1

Інна Володимирівна презентувала музейну кімнату історії закладу освіти (створена в 90-х роках минулого століття і відновлена у 2004 році до 60-річчя технікуму) та музейну кімнату української культури і побуту (діє з початку 2000-х років).

Андрій Леонідович розповів про музей АТО Рубіжанського індустріально-педагогічного коледжу.

18.05.2021 2

18.05.2021 3

18.05.2021 4

Трощий Андрій Леонідович у липні 2015-го року був мобілізований до лав Збройних сил України. Мав честь служити у складі легендарної 80-ої окремої десантно-штурмової бригади, брав участь у проведенні Антитерористичної операції на території Луганської області. Учасник бойових дій. Після демобілізації повернувся до викладання у РІПК. Є заступником голови громадської організації «Спілка ветеранів АТО м. Рубіжне». З липня 2019 року призначений керівником Центру допомоги учасникам АТО при Луганській ОДА.

Музей АТО Рубіжанського індустріально-педагогічного коледжу було відкрито  влітку  2018 року. Стовідсотково можна стверджувати, що це перший музей серед закладів освіти України, присвячений подіям, які відбувались та відбуваються у нашому регіоні та Україні в цілому.

Вшановуючи пам’ять загиблих хлопців, ставлячись з повагою до випускників, які боронили  та боронять нашу землю, адміністрацією коледжу було прийнято рішення про створення музею АТО. Разом з громадською організацією «Спілка ветеранів АТО м. Рубіжне» через два місяці музей вже було відкрито для своїх відвідувачів.

За час існування музею його відвідала велика кількість здобувачів освіти закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти міста та регіону. Молодь має можливість поспілкуватися з військовослужбовцями, учасниками АТО/ООС, волонтерами. У музеї відбуваються цікаві зустрічі, тематичні бесіди, виховні години, корисні заняття з тактичної медицини. демонстрація фільмів тощо.

Враховуючи вищезазначене можна стверджувати, що музеї (музейні кімнати) спроможні і повинні зробити свій внесок у розвиток освіти і культури, мають стати осередками духовного відродження та патріотичного виховання підростаючого покоління.

 

Презентації спікерів: 

1. Музейні кімнати

2. Музей АТО

3. Відеолінк на сюжет Еспресо ТV

ВІДЕОЛІНК ВИСТУПУ