08 вересня 2021 року Громадська організація «Школа енергоефективності» (Energy Efficiency Education) оголосила початок конкурсу проєктів «Мій заклад професійно-технічної освіти будує енергоефективну Україну!» (далі – Конкурс) за напрямом будівництво у рамках Тижнів Німеччини в Україні за підтримки проєкту GIZ «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що реалізується за дорученням урядів Німеччини та Швейцарії. Партнерами конкурсу стали: Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, Міністерство освіти і науки України, Міністерство розвитку громад та територій України; бізнес-партнери – виробники енергоефективного обладнання та матеріалів, енерго-інноваційні Хаби в Харкові, Дніпрі та Чернівцях.

До участі запрошувались дві команди, які супроводжували викладачі-куратори від проєкту. Учасникам потрібно було підготувати проєкти за такими темами:

-       «Зроби свій навчальний заклад енергоефективним!»;

-       «Зроби свою професію популярною!»

У Конкурсі взяли участь 26 закладів професійної (професійно-технічної) освіти України.

Команда ДПТНЗ «Привільський професійний ліцей» стала фіналістом Конкурсу за темою «Зроби свою професію популярною!» з проєктом-плакату та авторським відеосюжетом щодо популяризації професії «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування» у сфері енергоефективного будівництва.

 18.10.21 1

 

13 жовтня 2021 року відбувся фінальний онлайн захист проєктів, що транслювався в Youtube у прямому ефірі. Учасники доклали багато зусиль, проявили креативність. У результаті на конкурсній основі були обрані кращі проєкти за кожною темою Конкурсу, а також визначено заклад професійної (професійно-технічної) освіти, команда якого набрала найбільшу кількість сумарних балів за двома темами. Переможці отримали подарунки від партнерів.

Команду ДПТНЗ «Привільський професійний ліцей» було відзначено у додаткових номінаціях серед інших закладів освіти, а саме:

1. Вибір Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH:

- ДНЗ «Івано-Франківський професійний будівельний ліцей»;

- ДПТНЗ «Привільський професійний ліцей»;

2. Вибір Міністерства освіти і науки України:

- ДПТНЗ «Привільський професійний ліцей»;

- ДНЗ «Криворізький центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі»;

           3. Вибір Енерго-інноваційного Хабу м. Дніпро:

- ДНЗ «Вище професійне училище №7 м. Вінниці»;

- ДПТНЗ «Привільський професійний ліцей»;

- ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище»;

- ДНЗ «Криворізький центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі».

 

18.10.21 2

 

18.10.21 3

 

18.10.21 4

 

18.10.21 5

Нині популяризація робітничих професій у сфері енергоефективного будівництва та професійна орієнтація молоді, стимулювання здобувачів освіти до формування інноваційного бачення майбутнього свого закладу освіти – це дуже актуальні питання. Конкурс дав поштовх появі нових ідей, знань та навичок у сфері енергоефективності.

Попереду багато нових викликів і перемог!