22 лютого 2022 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Луганській області було проведено засідання обласної методичної секції викладачів української мови і літератури, зарубіжної літератури на тему: «Забезпечення якісного засвоєння рідної мови через комунікативну спрямованість навчання».

     У заході взяли участь методисти, викладачі української мови та літератури, зарубіжної літератури  ЗП(ПТ)О Луганської області.

     Метою засідання стало формування комунікативної діяльності на уроках української мови та літератури, зарубіжної літератури шляхом використання найбільш ефективних методів та прийомів.

 

   

 

 

 

   У ході роботи за допомогою онлайн-дошки Рadlet викладачі пригадали ключові  компетентності, якими повинні володіти здобувачі освіти.

     Також було розглянуто комунікативні методи навчання, за допомогою яких здійснюється формування й розвиток мовленнєвої діяльності на уроках: моделювання мовленнєвих ситуацій, асоціативний кущ, запитання до автора, ти – редактор, сенкан і багато інших.

     Учасники спробували застосувати на практиці запропоновані методи, працюючи із сервісами «Cross» та «Wordclouds».

     У другій частині засідання своїм досвідом роботи поділилась викладач ДПТНЗ «Сватівський професійний аграрний ліцей» Тетяна ПУШИШИНА із доповіддю на тему: «Ситуативні завдання як ефективний засіб розвитку комунікативної компетенції».

 

 

     На підсумок учасники зазначили, що саме педагог формує комунікативні ситуації між здобувачами освіти, тому на нього покладається відповідальність щодо створення розвивального комунікативного середовища.

 

Матеріали заходу:

 

- "Забезпечення якісного засвоєння рідної мови через  комунікативну спрямованість навчання", методист НМЦ ПТО у Луганській області Ольга ЧАДЮК 

- "Ситуативні завдання як ефективний засіб розвитку комінікативної компетенції на уроках української мови", викладач ДПТНЗ "Сватівський професійний аграрний ліцей" Тетяна ПУШИШИНА

 

ВІДЕОЛІНК